Як купить електроенергію на електронних торгах

  • 25-12-2022
  • комментариев

Законодавством України передбачено проведення усіх державних закупівель публічним методом через електронну систему Prozorro. Підписати договір на надання послуг чи товарів в обхід державної системи неможливо. 

Енергетика – стратегічна галузь країни. Використовують електроенергію в усіх сферах і приватні особи. Якість і ціна електроенергії – ключові питання при відборі надавачів послуги. 

Як працює система торгів на платформі Prozorro

Щоб купити електроенергію на е-торгах, необхідно зареєструватися у системі Prozorro. Безпосередньо на офіційному сайті реєстрація неможлива. Продавець чи покупець повинні зареєструватися на одній із акредитованих інтернет-платформ. Знайти перелік сайтів можна на сторінці Prozorro. 

Однією з таких платформ є Українська універсальна біржа. Онлайн-платформа пройшла 4 рівні акредитациї Мінекономіки України. Учасник зобов‘язаний зареєструватись на сайті УУБ, виставити фільтри, щоб не отримувати сповіщення про всі нові тендери, а лише в тій галузі, надавачем/отримувачем послуги якої він є.

Вся інформація, яка вводиться при реєстрації, автоматично потрапляє до системи Прозорро, і учаснику відкривається доступ до всіх даних української системи державних закупівель. Через e-mail розсилку надходять сповіщенн про виставлення тендера. Якщо учасник зацікавиться торгами, треба подати заявку. 

Аукціон відбувається онлайн. Всі пропозиції залишаються інкогніто до оголошення результатів. Система автоматично визначає переможця, який запропонував найнижчу ціну. Якщо переможець відповідає вимогам замовника, то підписує договір з державною установою, яка оголосила тендер. 

Правила торгів 

Дізнатися, як купити електроенергію на електронних торгах, можна, перейшовши на сайт https://www.uub.com.ua/torgy-ta-auktsiony/neobroblena-derevyna/zahalna-informatsiya-dlya-uchasnykiv-rynku/ Української універсальної біржі. Зміни в законодавстві, датовані 01.07.2021, встановили нові правила торгівлі електроенергією. 

  1. Щоб взяти участь в торгах, покупцям необхідно не лише зареєструватися і подати стандартний пакет документації. Покупець зобов‘язний пройти акредитацію на УУБ і укласти договір на членство в біржі. Термін дії договору – один рік. Після закінчення терміну його можна продожити. Без укладення відповідного договору приймати участь в торгах неможливо. 

  2. Продавці зобов‘язані пройти таку ж поцедуру акредитації і підписати договір про членство. Без наявності цього договору виставляти лоти не можна.

  3. Продається електроенергія як для промислових, так і для індивідуальних комунальних користувачів.

  4. Виставляючи лоти на Українській універсальній біржі, оголошення автоматично потрапяє на всі сайти агентів і дублюється на сторінці Prozorro.

Організація електронних торгів проходить на високому рівні, доступ відкривається усім зареєстрованим учасникам, які купують/продають електроенергію. Для кращого розуміння користування онлай-платформами є відео-інструкції на сторінці УУБ.

При виникненні питань щодо процедури держзакупівель платформи надають технічну підтримку, фахівці консультують учасника. В особистому кабінеті сторони торгів можуть отримувати актуальну інформацію щодо змін в законодавстві, які стосуються обраної ними галузі. 

комментариев

Добавить комментарий